Kursevi starogrčkog i staroslovenskog jezika

I beše REČ!

Dragi studenti Pravoslavno bogoslovskog fakulteta i klasičnih nauka,

Svi vi koji ste zaljubljenici u antiku i interesuju vas koreni jezika kojima danas govorimo,

Centar za strane jezike Kontext vas poziva na kurseve starogrčkog i staroslovenskog jezika.

Starogrčki jezik

Starogrčki jezik, kao istorijski indoevropski jezik, predstavlja ranu fazu razvoja grčkog jezika. Koristio se u periodu od postanka grčkog alfabeta do helenističke ere, dok se u književnosti koristio i duže, do VII veka nove ere.

• Jezik Homerovih epova Ilijade i Odiseje.
  • Jezik brojnih dela nauke i filozofije koja čine osnovu mišljenja i promišljanja kakvo danas poznajemo.
  • Jezik koji je dao veliki broj reči koje se i dan danas aktivno koriste.

Staroslovenski jezik

Staroslovenski ili crkvenoslovenski kako se nekada naziva, prvi je slovenski jezik kodifikovan na osnovu govora Ćirila i Metodija, a pisan je glagoljicom i ćirilicom. Kao liturgijski jezik (prve knjige na staroslovenskom bile su bogoslužbene), usko je vezan za sakralnu književnost.

• Poznavanje ovog jezika studentima Prvoslavno bogoslovskog fakulteta pruža mogućnost proširenja znanja relevantnih za teologe, a doprinosi i razvoju lingvističkih i prevodilačkih kompetencija.
  • Zbog uticaja na stvaranje velikog broja mlađih slovenskih jezika i danas se izučava na Filološkom fakultetu.

ZAŠTO KONTEXT

• Već 29 godina posvećen potrebama studenata i svih onih koji zaista žele da nauče strane jezike
  • U centru grada, u ulici Vuka Karadžića 6/I sprat
  • Male grupe, nastava u paru ili individualna nastava
  • Časovi posebno “skrojeni” prema potrebama i kompetencijama polaznika
  • Posebne cenovne pogodnosti za studente. Mogućnost plaćanja u ratama. Prva nedelja probna.
  • Kod nas nema obaveznih paketa individulanih časova - broj časova i tempo nastave određujete u dogovoru sa profesorom

Naše cene

grupa 3 - 5 polaznika

u paru

(po osobi)*

individulano*

cena za studente

180€

cena za nezaposlene

190€

redovna cena

220€

12€

Cene za grupu se odnose na jedan semestar - 56 školskih časova.

* Cena je za čas od 45 minuta.

Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti.

UPIS JE PRODUŽEN DO 26. OKTOBRA - PRIJAVITE SE! ČEKAMO VAS!

Dodatne informacije možete dobiti na skolajezika@gmail.com ili na broj telefona 066/6565700.